FilistinHaberlerOrtadoğu

Yangın Çıkarıcı Uçurtmalar İşgal Ordusuna Karşı Zafer Kazandı

İşgal rejimi Filistinli gençlerin uçurtmalarının çıkardığı yangınları gördükçe her gün daha da büyüyen korkusunu yenmek için güvenlik kabinesinin kararlarına ve bulacağı çözümlere bel bağlıyor.

Walla News sitesi askeri yorumcusu Amir Oron, “Hafif uçurtmaların ağır sonuçları: İsrail’in acizliğini ortaya çıkaran başarısızlık” başlığıyla yayınladığı makalede, Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelerde çıkan yangınlardan etkilenen bölgenin Cebel El-Kermel bölgesindeki yangından etkilenen bölgenin iki buçuk katı olduğunu fakat sükûnet isteyen işgal ordusunun herhangi bir saldırı düzenlemeyeceğini yazdı.

Oron, Hamas’ın uçurtmalarla saldırı düzenlemeye başlamasının üzerinden birkaç hafta geçmiş olmasına rağmen işgal ordusunun uçurtma saldırılarına uygun bir karşılık bulamadığını ifade etti.

Uçurtmaların başarısının Hamas’ı, diğer grupları ve kişisel girişimde bulunan gençleri uçurtmaları daha da geliştirmeye teşvik ettiğini bildiren Oron, uçurtmaların sivil yerleşim bölgelerine askeri amaçlarla gönderildiğini yazdı.

İsrailli yazar, işgal ordusunun uçurtmaları gönderenlere saldırmak zorunda olduğunu fakat bunun da sükûnetin devam etmesi yönündeki arzusuyla çeliştiğini söyledi.

Oron, işgal rejiminin evlerde hazırlanan basit uçurmalar karşısında aciz kaldığını ve çaresiz olduğunun ortaya çıktığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.