HaberlerİranOrtadoğu

Yanlış tutumlar nedeniyle parlementerlerin ziyareti ertelendi

İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü, Avrupa parlamenterlerin İran seyahatı Siyonist rejiminin yanısıra bazı Avrupa ve Amerikan parlamenter temsilcilerinin tutumu dolaysıyla iptal edildiğini söyledi.

Çarşamba günü meclisin açık oturumu çerçevesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kazım Celali, Avrupa parlamenterlerin İran seyahatının iptal nedeni hakkında açıklamada bulunarak, İran İslam Cumhuriyeti Parlamentosu’nun Avrupa Parlamentosu ile ilişkilerine olumlu yaklaştığını ifade etti.

Celali, “Söz konusu parlamenterlerin İran seyahatı, İran heyetinin geçen yıl Avrupa Parlamentosuna yaptığı ziyaretin karşılığı olarak yapılacaktı”diyerek, Siyonist rejiminin yanısıra bazı Avrupa ve Amerikan parlamenter temsilcilerinin tutumu dolaysıyla bu seyahat iptal edildiğinin bilgisini verdi.

Kazım Celali, bazı Amerikan parlamento temsilcileri bu seyahatı önlemek için Avrupa’ya mektup bile yazdıklarını kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü, Avrupa Parlamentosu ile ilişkilerini geliştirmekte İran’ın hiçbir sınırlaması olmadığı, 11 kişi olan Avrupa parlamenterlerin İran seyahatı şimdilik kendi tercihleri doğrultusunda iptal edildiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.