Genel

Yaptırım palavrası atan ABD’nin, Rusya’dan silah aldığı ortaya çıktı!

Rus motor üreticisi Energomaş, ABD’li Orbital Sciences Corporation şirketine 4 adet RD-181 roket motoru teslim etti. İki ülke arasında esen soğuk rüzgarlara rağmen iş birliği devam ediyor.

Energomaş’tan yapılan açıklamada, “12 Aralık tarihinde 3 adet RD-181 model roket motoru, siparişi veren ABD’li Orbital Sciences Corporation şirketine teslim edildi.” denildi.

ABD’li şirket geçtiğimiz Haziran ayında da iki adet roket motoru teslim almıştı.

ABD’li şirketler, Rusya’dan iki çeşit roket motoru sayın alıyor. Atlas V taşıyıcısı için RD-180, Antares için ise RD-181. Rusya Uzay Ajansı Roskosmos’un yöneticisi Dmitry Rogozin, daha önce yaptığı açıklamada, ABD’nin 3 yıl daha bu motorları satın alacağını söylemişti.

Rusya’dan ABD’ye ilk RD-181 motorları 2015 yılı yaz aylarında teslim edilmiş, 18 Ekim 2016’da ise rus motorları taşıyan Antares-230 başarılı bir şekilde kalkış yapmıştı.

RD-181’in haricinde RD-180 modeli de Atlas 5 taşıyıcısı için ABD’ye ithal ediliyor.

BAŞKALARINA YAPTIRIM UYGULAYAN ABD’NİN KENDİSİ RUSYA’DAN GAZ ALIYOR!!!

Rus doğalgazını aldığı için Avrupa ülkelerini ‘Rusya’yı beslemekle’ suçlayan ABD’nin, Rusya’dan sıvılaştırılmış gaz aldığı ortaya çıktı.

Rus sıvılaştırılmış doğalgazı ABD’ye gidiyor”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, “Washington yönünden gelen tüm olumsuz yorumlara rağmen Rus sıvılaştırılmış doğalgazı ABD’ye gidiyor. Sadece son zamanlarda Yamal SPG yatağından çıkarılan sıvılaştırılmış gaz dolu en az 3 tanker, Amerikan kıyılarına ulaşmış durumda”.

Başa dön tuşu
Kapalı