DünyaHaberlerKuzey Amerika

Yaptırımlar İran’ı nükleer programından vazgeçirmeyecek

Amerika genel kurmay başkanı Mollen, hatta yeni yaptırımlar bile İran’ı nükleer programını sürdürmekten vaz geçiremeyeceğini vurguladı.

Washington’da düzenlenen bir güvenlik oturumunda konuşan Amerika genel kurmay başkanı Mollen, İran tüm yeni yaptırımlara karşın nükleer amacına ulaşmak için çabalarını sürdürecektir ve son yaptırımlar bile İran’ı bu kararından vaz geçiremeyecektir, dedi.

Oturumda İran’ın barışçıl nükleer programını askeri amaçlı göstermeye çalışan Mollen, İran’ın nükleer silah sahibi olmasının çok tehlikeli olacağını ve bu yüzden İran’ın, izlediği programın barışçıl olduğuna dair verdiği güvencelere inanmamak gerektiğini ileri sürdü.

UAEK şimdiye kadar İran’ın nükleer programı hakkında yayınladığı tüm raporlarında İran’ın programın barışçı olduğunu vurguladığı halde ABD ikide bir gündemi saptırarak bu yalan ve tevil yöntemlerine başvuruyor.

Halihazırda İran’ın değil, siyonist işgal devleti İsrail’in ve bizzat ABD’nin kendi elinde atom bombaları olduğu halde, bütün dünyaya, bu ikilinin değil, İran’ın tehlike olduğu imajı verilmeye çalışılıyor.Oysa ABD, Hiroşima ve Nagazaki’ye attığı atom bombalarının bile hesabını henüz vermiş değil, buna rağmen adeta dünyanın yargıcı rolleriyle gündeme gelme çabasını sürdürüyor ve tabii ki hiç inandırıcı olamıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.