HaberlerİranOrtadoğu

Yaptırımlar İran’ın atılımlarının hızlanmasına vesile olur

11 Haziran Cuma günü Tahran’da cuma namazını kıldıran Ayetullah Ahmed Hatemi, BM’nin aldığı son yaptırım kararına işaret ederek; “BM artık tüm milletleri temsil etmiyor” dedi.

BMGK’nın aldığı son yaptırım kararının İran’ın atılımlarına hız katacağını belirten Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi, “İslam İnkîlabına karşı bugüne kadar alınan yaptırım kararları nasıl İran’ın ilerlemesine sebep oldu ise son yaptırım kararı da atılımların hızlanmasına sebep olacaktır” dedi.

İran halkına seslenen Hatemi, yaptırım kararını ülkenin teknolojik alanda daha fazla ilerlemesi şeklinde çevirmelerini istedi.

İslam Devrimi’nin kurulduğundan yani 1979’dan beri yaptırım ve ambargoya maruz kaldıklarını belirten Hatemi, krizleri fırsata dönüştürdük dedi.

Bu yaptırım kararının İran halkının özgüveninin artırmasını ve ilerlemesinin hızlanmasını temenni etti.

Birleşmiş Milletler’in artık halkları temsil etmediğini belirten Hatemi, BMGK’yı Birleşik Küstahlık olarak adlandırdı ve en kısa zamanda adil bir dünya düzenine ihtiyaç olduğunu
bildirdi.

Tahran anlaşmasının ardından gelen yaptırım kararının Batılı güçlerin kesinlikle iyi niyetli olmadıklarının açık delili olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.