HaberlerİranOrtadoğu

Yaptırımlar İran’ın siyasi ve iktisadi icraatlarını etkilemez

İslami şura meclisi milli güvenlik ve dış politika komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi, bazı ülkelerin küresel istikbarın illegal yaptırımlarına katılması İran’ın siyasi ve iktisadi alanlardaki icraatını etkilemeyeceğini vurguladı.

Güney Kore ve Japonya gibi bazı ülkelerin Amerika’nın tek yanlı yaptırım kararlarına katılmasını değerlendiren İslami şura meclisi milli güvenlik ve dış politika komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi, bu katılımların aslında Amerika’nın baskıları ile gerçekleştiğini kaydetti.

Alaeddin Burucerdi, bazı ülkelerin küresel istikbarın illegal yaptırımlarına katılmasının, İran’ın siyasi ve iktisadi alanlardaki icraatını etkilemeyeceğini hatırlatarak ABD ve siyonist İsrail’e yaranmak isteyenlerin bunun bedelini en ağır şekilde ödeyeceklerini ve dünya kamuoyunda da bütün itibarlarını yitirmeye başladıklarını belirtti.

Burucerdi, her halükarda illegal yaptırım kararlarına katılan ülkelerin, bu kararlarından doğacak olumsuzluklara da katlanmaları gerektiğini vurguladığı açıklamasında, bunun istisnasının olmayacağını özellikle vurguladı.

İslami şura meclisi milli güvenlik ve dış politika komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi ayrıca bazı ülkelerin Amerika’nın kararlarına uymasının İran’ın siyasi ve iktisadi icraatını zerrece etkileyemeyeceğinin de altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.