FilistinHaberlerOrtadoğu

Yaptırımları Protesto Mitinglerinin Batı Yaka’nın Her Yanında Sürdürülmesi Çağrısı

Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları protesto için gazetecilerin ve siyasilerin çağrısıyla önceki akşam Ramallah’ta gerçekleştirilen yürüyüşten sonra birçok kesimden Filistin Yönetimi’ne halkın sesine kulak vermesi çağrıları geldi.

Önceki akşam yapılan yürüyüşün ardından birçok kişi de Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımlara son verilmesi talebiyle yapılacak gösterilerin Batı Yaka’nın diğer vilayetlerine de yayılarak sürdürülmesini istedi.

Siyasi liderler ve Filistinli grupların önde gelen isimleri, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’a seslenerek, Gazze Şeridi’ne uyguladığı yaptırımları kaldırma ve ablukanın kırılması için çalışma çağrısında bulundu.

Filistin Ulusal Konseyi üyesi Remzi Rabah, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımların tamamının iptal edilmesini isteyerek, Filistin hükümetini üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye davet etti.

Bu arada, Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, bugün (12 Haziran Salı) Filistin Kurtuluş Örgütü binası önünde miting yapma çağrısında bulundu.

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Hasan Harişe de Ramallah’taki yürüyüşün Filistin Yönetimi’nin Gazze halkına boş hayaller satma politikasına tepki olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.