HaberlerİranOrtadoğu

Yargı gücü hiçbir siyasi grubun etkisi altında olmamalı

Yargı gücü başkanlığı sona eren Ayetullah Haşimi Şahrudi dün devir teslim töreninde , yaptığı konuşmada, yargı gücünün, İran İslam cumhuriyetinde diğer organlar gibi İslam nizamının çok değerli ve önemli kazanımlarından biri olduğunu söyledi.

Ayetullah Haşimi Şahrudi, yargı gücü başkanlığı görevini teslim töreninde yaptığı konuşmasında, “yargı gücün, hiçbir siyasi hareket ve siyasi grupların etkisinde kalmaması gerektiğini” belirterek, “İslam nizamının asıl hareketi, rehber ve inkılabın çizgisinde hareket etmektir” dedi.
İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’ye de teşekkür eden Ayetullah Haşimi Şahrudi, İslam inkılabı rehberi derin bakış açısı, engin düşüncesiyle ve bütün gücüyle başta yargı gücü olmak üzere değerli tavsiye ve yol gösterici söylemleri başarıların arkasında yatan unsur olmuştur” diye konuştu.
Yargı gücü eski başkanı Ayetullah Haşimi Şahrudi yargı gücünde önemli çalışmalar olduğunu özellikle henüz tamamlanmamış olan bir takım reformların olduğuna dikkat çekerek, “yargı gücünde bir takım temel değişikliklerin alt yapısı oluşturuldu. Bu çalışmaların devamının getirilmesine ihtiyaç vardır. Ümit ediyorum yeni başkan bu çalışmaları tamamlayacaktır” dedi.
Ayetullah Haşimi Şahrudi konuşmasında ayrıca, yargı gücünün bağımsızlığının korunmasının altını önemle çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.