HaberlerİranOrtadoğu

Yargı Sözcüsü: ABD ve Siyonistler, İran’daki son olayları kullanmaya çalıştı

İran Yargı Erki Sözcüsü Muhseni Ejei, ABD ve Siyonistler’in son sıralarda İran’da halkın bazı kesimlerinin protesto eylemlerini kötüye kullanmak istediklerini vurguladı.

İran Yargı Erki Sözcüsü Gulamhüseyin Muhseni Ejei bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD ve Siyonistler’in kargaşa ve istikrarsızlık çıkarmak amacıyla kendi ajanlarını halkın saflarına soktuğunu kaydetti.

Sözcü, İran’ın bazı kentlerinde yaşanan kargaşalara dış destek hakkında ise, İstihbarat Bakanlığı, Yargı ve Polis’in son sıralarda vandallık yapanlarla ilgili raporlar hazırladığını ve Tahran Savcılığı’nın da İnterpol üzerinden konunun takipçisi olduğunu söyledi.

Sözcü, Son kargaşalar sırasında gözaltına alınanların suçlamalarının güvenliğe zarar vermek, kamu düzenini bozmak, kamu malına ve bireylere zarar vermek olduğunu belirtip, tutuklananların suçlamalarının yüzlerine okunduğunu kaydetti.

İran Yargı Erki Başkanı 1. Yardımcısı ve Sözcüsü, ABD’nin İran’a karşı düşmanlığın sürdüğünü ve bunun için sanal ortam dahil tüm araçları kullandığını belirtti, ayrıca ABD yönetiminin Yargı Erki Başkanı’nı yaptırım listesine alma kararını da kınadı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.