HaberlerİranOrtadoğu

Yargıya müdahaleye izin verilmesin

İran Kum kentinin tanınmış alimlerinden Ayetullah Mekarim Şirazi “Bazen kimilerinin yargıya müdahale ederek kararı belli bir tarafın lehine değiştirmek istediklerine şahid oluyoruz. Bu tür müdahalelerin önlenmesi lazım” dedi.

Kum kentinin tanınmış alimlerinden Ayetullah Mekarim Şirazi, Yargı Gücü Başkanı Ayetullah Amuli Laricani’yi kabulünde yaptığı konuşmada “İran İslam Cumhuriyeti nizamının haysiyeti yargıya bağlıdır. Yargı gücü doğru çalıştığı takdirde dünyaya örnek oluruz” dedi.

Konuşmasının devamında dini sorumluluğun idraki içerisinde olacak güçlerin dini ilimler medresesinde yetiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Ayetullah Mekarim Şirazi bu konuda ayrıca “Yargı alanına ne kadar yatırım yapılırsa da yerinde olur. Bu yatırımların olumlu neticesi zamanla kendini gösterecektir” şeklinde konuştu.

Ayetullah Mekarim Şirazi daha sonra “Bazen kimilerinin yargıya müdahale ederek kararı belli bir tarafın lehine değiştirmek istediklerine ve yargının bağımsızlığını şaibe altına almak istediklerine şahid oluyoruz” şfadesini kullanırken ayrıca “Hatta bu iş bazen kimi devlet adamları, bazen de mallı-mülklü insanlar trafından yapılıyor. Bu tür müdahalelerin önlenmesi lazım” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.