FilistinHaberlerOrtadoğu

Yazın kavurucu sıcağında Nakab çölündeki Filistinli esirler zor günler geçiriyor

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, çölde bulunan En-Nakab Cezaevi’nde kalan Filistinli esirlerin, bölgeyi etkisi altına alan sıcak hava dalgası nedeniyle çok zor günler geçirdiklerini, yeni sıcak hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklığının bir hayli arttığını ifade etti.

En-Nakab’taki esirlere dayanarak bilgi veren merkez, esirlerin sıcaklar yüzünden çadır veya hücrelerinden çıkamadıklarını, hava sıcaklığı nedeniyle güneş çarpmasından korktuklarını, acil durumlarda müdahale için gereken ilaç ve malzemenin olmayışı nedeniyle ciddi sıkıntılar çektiklerini belirtti.

Merkez yaptığı açıklamanın devamında esirlerin bir başka tehlikeyle de karşı karşıya kaldıklarına dikkat çekerek, sıcakların artmasıyla yuvalarından çıkan yılan ve başka zararlı haşerelerin çadırları ve hücreleri bastığını, cezaevi idaresinin buraları sağlamlaştırmadığı gibi esirlerin tedbir almaları için gereken malzemeyi de vermediğini, haliyle esirlerin büyük bir endişe ve sıkıntı içinde gecelerini geçirdiklerini ifade etti.

Çöldeki En-Nakab Cezaevi’nde işgalcinin baskılarının yanında artan sıcaklar Filistinli esirleri adeta boğuyor. Esirlerin yükselen yardım çığlıklarına ise kimse kulak vermiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.