AsyaHaberler

Yemen çatışmaları ana gündem maddesi

Bahreyn Dışişleri Bakanı, Manama güvenlik oturumu kulisinde katıldığı basın toplantısında “Halkın zannettiklerinin aksine bugün Yemen’de devam eden çatışmalar, Şii-Sünni çatışma değildir” diye vurguladı.

Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid Bin Ahmed Al-i Halife, Manama’da “Bölgesel Güvenliğin Stratejik İncelemeleri” başlığı altında düzenlenen konferansın kulisinde katıldığı basın toplantısında “Yemen konusu, Fars Körfezi İşbirliği Konferansı oturumunun gündeminin başında yer alıyor” diye bildirdi.

Fars Körfezi İşbirliği Konferansı oturumunun önümüzdeki Pazartesi günü (yarın) Kuveyt’te düzenlenmesi bekleniyor.

Bahreyn Dışişleri Bakanı bu basın toplantısında yaptığı açıklamada ayrıca “Biz Yemeni, bütün düzeylerde destekliyor ve Fars Körfezi İşbirliği Konseyi üyesi ülkelerde de istikrar ortamının zaruri olduğunu vurguluyoruz” diye vurguladı.

Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid Bin Ahmed Al-i Halife ayrıca, Yemen’de bugün devam etmekte olan çatışmaların bir Şii-Sünni çatışması olmadığının altını çizerken “Biz bölücü aşiret iddialarından bıkmış durumundayız. Yemen’deki çatışmalar öyle halkın zannettiği gibi bir Şii-Sünni çatışması değildir. Mevcut şartlarda biz bu konuyu düşünmek bile istemiyoruz, çünkü gerçek dışıdır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.