ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Ensarullahı: BAE kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor

Yemen Ensarullah sözcüsü, BAE’nin Yemen’in güneyinde yer alan el’Hudeyde eyaletine yönelik saldırıları durdurduklarına dair iddiasına tepki göstererek bunun yalan olduğunu ve bu iddiadan hedefin kamuoyunu yanıltmak olduğunu söyledi.

Yemen Ensarullah sözcüsü Muhammed Abdusselam, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, el’Hudeyde bölgesine yönelik saldırıların durmadığını ve BAE’nin bu gibi iddiayla Yemen savaşında aldığı yenilgiyi örtbas etmek istediğini söyledi.

Bu arada Yemen Dışişleri Bakanlığı da, Birleşik Arap Emirlikleri’nin dışişlerinden sorumlu devlet bakanının el-Hudeyde kentinde askeri operasyonları durdurduklarına dair açıklamaları yalanlayarak mütecavizlerin saldırılarının hala devam ettiğini söyledi.

Yemen dışişleri bakanlığı, BAE’nin dünya kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını belirterek, bunun aynı zamanda el’Hudeyde bölgesine yönelik saldırılarda aldıkları yenilgileri örtbas etmeye çalıştıklarını bildirdi. Yemen dışişleri bakanlığı Yemen’de üç yılı aşkın süren buhranın asıl müsebbiplerinin başta Amerika olmak üzere Suudi Arabistan ve BAE gibi dış güçler olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.