ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Hizbullah Lideri Abdulmelik El Husi: Yemen halkı kendi kerametini savunacaktır

Yemen Hizbullahı Ve Askeri Kanadı Olan Ensarullah Hareketinin Genel lideri El Husi, Yemen halkının ikinci yılına giren vahşice saldırılar altında Ramazan ayına girdiğini belirtti.

Ensarullah lideri Seyyit Abdulmelik Husi, Ramazan ayının girişi münasebetiyle yaptığı konuşmada Yemen halkının sebat ve direniş ile zafere ulaşacağını ve bunun mümkün olduğunu vurguladı.

Ensarullah lideri, Yemen halkının ordunun ve halk komitelerinin direnişinin bereketiyle özgürlüğün tadını tattığını belirterek bazılarının Amerikalı ve bölgesel işbirlikçi mütecavizler karşısında boyun eğdiklerini söyledi.

Abdulmelik Husi, Yemen halkının tecavüzün ikinci yılını geride bıraktığını belirterek şunları söyledi: Yemen halkı sebat ve direnişi ile bu tecavüz karşısında durmuştur ve hangi ülke veya rejim Amerika ve İsrail’e doğru yönelirse hak yolundan çıkmıştır. Yemen halkının tutumu haktır ve özgürlük, keramet ve bağımsızlığını savunmaktadır.

Ensarullah lideri, Yemen barış görüşmelerinin Kuveyt’te devam ettiğini ve Birleşmiş Milletlerin temsilcisinin mütecavizlerin tarafını tutmasına rağmen yine de bu alanda çabaların sürdüğünü belirtti.

Ensarullah lideri konuşmasına şunları ekledi: Krizin çözümü için şartlar hazırdır; ama mütecavizlerin tedbir ve müdüriyet yetenekleri yoktur ve kin ile hareket ederek karşı tarafın yok edilmesi hedefiyle hareket etmektedir. Karşı tarafın ateşkese bağlı kalmaması ve hava saldırılarına devam etmesi krizin çözümüne teveccüh edilmediğini gösteriyor. Eğer hüsnü-ü niyet olursa ve mütecavizler akıllarını kullanırsa Yemen krizinin çözümü mümkün olacaktır.

Abdulmelik Husi, krizin çözümünde senet olarak kullanılabilecek olan Yemen Milli Heyetinin gerçekçi görüşleri sunulmuştur; ama karşı tarafın bilgisizliği ve inadı görüşmeleri çıkmaza sokmuştur.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.