ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Hizbullahı, Batı Kıyılarında Saldırganların Bağlantı Hatlarını Kesti

Yemen Ensarullah Hareketi Siyasi Ofisi Üyesi, Yemenli savaşçıların ülkenin batı kıyılarında Suudi rejimi liderliğindeki saldırgan koalisyon güçlerinin bağlantı hatlarını kestiğini bildirdi.

El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre Suudi rejimi saldırganlarının muhasara altına alındığını ve onların bağlantı yollarının kesildiğini belirten Yemen Ensarullah Hareketi Siyasi Ofisi Üyesi Muhammed el-Buheyti, , bugün artık saldırgan güçlerin saldırı ve girişimlerinin askeri ihtiyaçlar doğrultusunda olmadığını ve sadece medyaya yönelik göstermelik bir başarı elde etmek istediklerini söyledi.

Düşman’ın taktiklerinin onlara çok ağır can ve mal kaybının verilmesindeki temel faktör olduğunu bildiren Yemen Ensarullah Hareketi Siyasi Ofisi Üyesi, Suudi rejimi liderliğindeki saldırgan koalisyon güçlerinin batı kıyısına odaklanmasının, Yemen ordusu ve halk direniş güçlerinin öteki mevzilerde ilerlemesine ve önemli başarılar elde etmelerine sebep olduğunu bildirdi.

Öte yandan Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdüsselam da yaptığı bir açıklamada, “Batı Kıyı cephesindeki tüm yollar işgalci güçlerin üzerine kapatılmıştır ve onlar halihazırda önceden planlayamadıkları bir tür yıpratma savaşıyla karşı karşıyalar” ifadelerinde bulundu.

Ensarullah sözcüsü sözlerini şöyle sürdürdü: İşgalci güçlere ait savaş uçakları, muhripler ile zırhlı teçhizatlar bile onların herhangi bir işine yaramıyor. Koalisyona ait basın kuruluşları tarafındam öne sürülen iddialar ise hiçbir hakiki kanıta dayanmamaktadır.

Yemenli güçler dün Suudi Arabistan’a ait askeri mevzileri “Cizan” bölgesinde hedef alarak koalisyon güçlerine büyük bir darbe vurmayı başarmıştı.

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Şerif Lokaman ise “Müdahaleci Suudi koalisyona bağlı medya kuruluşları hayali bir ilerleyişten bahsetmektedir. Suudi koalisyonun el-Hudeyde’de ilerlediğine ilişkin bu haberler yanılsamadan öte bir şey değildir.” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.