AsyaHaberler

Yemen Hizbullahi Hareketi: Ateşkese bağlıyız

Yemen Hizbullahi Hareketi Enformasyon Bürosu, bu ülke İçişleri Bakanı Yardımcısına karşı terör eylemi düzenlediklerine ilişkin iddiaları reddederek “Biz ateşkes kurallarına hala bağlıyız” diye bildirdi.

Yemen Hizbullahi Hareketi lideri Abdülmelik El-Husi’nin Enformasyon Bürosundan bir yetkili, bu Hareketin ateşkes kurallarına bağlı olduğu ve Sana hükümetinin önerdiği 6 maddelik planı uygulama yolunda çaba harcadıklarını bildirirken ayrıca bugüne kadar bir kez ateşkes kurallarının karşı taraftan bozulduğunu, fakat Yemen Hizbullahi Hareketinin bu durumu öfkeli olan karşı taraftan doğal karşıladıklarını ve barışın sağlanabilmesi için bu konuda bir itiraz belirtmediklerini açıkladı.

Bu yetkili ayrıca, Yemen Hizbullahi Hareketinin Yemen İçişleri Bakanı Yardımcısına karşı terör eylemi düzenlediklerine ilişkin duyurulan haberi şiddetle yalanlayarak “Bu haber asla doğru değil. Savaş tacirleri çatışmaların kızışmasını istiyorlar. Bu da barışı sabote etmek için denedikleri bir girişim” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (26) içerik yüklenmiştir.