İslami Davet

Yemen Hizbullahı İle Ordu Güçleri Saldırı İHA’larını Görücüye Çıkardı

27 Şubat 2017 21:08

Suudi rejimi öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Yemen’e saldırıları devam ederken Yemen de, yerli silah ve teçhizatların üretimine ağırlık veriyor.

Dün Yemen’in kendi yapımı 4 insansız hava aracı bu ülkenin Yüksek Siyasi Şura başkanının da katıldığı merasimlere görücüye çıktı.

Presstv’nin haberine göre, sözkonusu İHA’ların rasat, teşhis ve kırmızı durumun ilanı ve çatışma meydanlarında saldırı gibi özellikleri bulunuyor.

Yüksek Siyasi Şura başkanı Salih Samed merasimde yaptığı açıklamada, saldırganların ve işbirlikçilerinin bütün modern silahlarla Yemen halkına saldırdıklarını aynı zamanda yerli ve yabancı medya kanalıyla propaganda saldırılarını sürdürdüklerini ve bütün bunlara rağmen Yemen halkının moralini zayıflatamadıklarını ve onların direnişini kıramadıklarını söyledi.

Yemen ordusu son zamanlarda yayınladığı bildiride, Yemen’in üretimini gerçekleştirdiği gelişmiş füzeleri Amerika’nın füze savar sistemlerinin düşüremediğini bildirmişti.

Bildiride, Yemen ordusunun yapımı olan balistik füzelerin özelliklerine temas edilirken bu füzelerin Amerika’nın Arabistan’a verdiği patriot sistemleri tarafından da düşürülemediği bildirildi.

Yemen Hizbullahı İle Ordu Güçleri Saldırı İHA’larını Görücüye Çıkardı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık