ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Hizbullahı İle Ordu Güçleri Taiz’de Bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı Ve Garnizon Komutanlığını Tamamen Ele Geçirdi

Yemen Savunma Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamaya göre; Yemen Ordusu ve halk komiteleri Taiz’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Garnizon Komutanlığını tamamen ele geçirdi.

Habere göre, Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri firari cumhurbaşkanı Mensur Hadi taraftarlarının Taiz’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na ve Garnizon Komutanlığına yaptığı saldırıyı geri püskürttü ve operasyonda Mensur Hadi taraftarlarından 37 kişi yaralandı veya öldü.

Mensur Hadi taraftarları daha önce Garnizon Komutanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Saray’ını ele geçirdiğini açıklamıştı.

Yemen Savunma Bakanlığı ayrıca şu ilamda bulundu: Bir grup Suud askeri Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri tarafından açılan ateş sonucu Cizan’da bulunan el-Haviye üssünde öldürüldü.

Bir askeri kaynak da Yemen’in firari cumhurbaşkanı taraftarlarından 7 kişinin Taiz’de bulunan el-Cehamli bölgesinde öldürüldüğünü açıkladı.

Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri; Necran’daki el-Hazra geçidinin doğusunda Suudi askerlere ait toplanma merkezini, el-Rabue şehrini doğusundaki el-Mesna üssü, el-Cevazat bölgesi ve Asir’de bulunan Aleb geçidini havan topuyla hedef aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.