ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Hizbullahı Lideri Abdulmelik El Husi: Suud Ve BAE Rejimleri, Filistin İlkesini Yok Edip Bölgeyi ABD Ve İsrail’e Teslim Etmek İstiyor

Yemen Ensarullah hareketi lideri Seyyit Abdülmelik Bedreddin el-Husi, Şehitleri anma gününde yaptığı konuşmada Yemen direnişinin şehit ailelerini selamladı ve şehit gününü tebrik ederek; “Şehitler, inandıkları ilkeler için canlarını feda ettiler.” ifadesini kullandı.

Bedreddin el-Husi açıklamasını şöyle sürdürdü: “Saldırılarda haksızca öldürülen şehitler, mazlumiyet şehitleri ve adalet odaklı ilkeleri yolunda öldürülenler ise sorumluluk şehitlerilerdir. Şahadet, bilinçli bir şekilde imanla ilkeler yolunda fedakarlık yapmak anlamına geliyor.

Bazıları şehitler konusundan kendi yararlarına istifade ederek, halk fedakarlığın zarar ve hüsran olduğuna inandırmaya çalışıyor ancak böyle olmadığını çok iyi biliyoruz.”

Ensarullah hareketinin lideri açıklamasının devamında; “Eğer dünyayı güç ve sulta araçlarını kullananlara teslim edersek, dünyada İslam ve huzurun hakim olduğuna tanık olamayacağız.” ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan’ın öncülüğündeki koalisyon güçlerine değinen el-Husi; “Arap bölgesindeki paralı askerlerin kendi kimliklerinden doğan asil bir hedefi yoktur, zira onlar paralı askerlerdir.” dedi.

Bedreddin el-Husi konuşmasına şöyle devam etti:

“Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistanlılar, ABD cephesine bağlı olarak hareket ediyor. Onlar yeryüzünde fesat, zulüm ve cinayeti yaymaya çalışan cepheye bağlı.”

Yemen Ensarullah hareketinin lideri ülkenin Savunma Bakanlığından teşekkür ederek; “Savunma Bakanlığımız geniş çaplı bir şekilde ülkenin tüm illerinde Yemen düşmanlarına karşı yeni güçler yetiştirmek için faaliyet gösteriyor ve bu şekilde hiçbir bölgenin baskı altında kalmasına izin vermiyor.”

El-Husi, ülkenin eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’in hainliğine değinerek; tüm bunlara rağmen Ensarullah güçlerinin Ali Abdullah Salih’e bağlı birçok kişiyi serbest bıraktığını bildirdi.

Yemen Ensarullah hareketi lideri konuşmasının devamında: “Yemen karşıtı güçlere bağlı medyalar, Ali Abdullah Salih’in hainliğine, tüm halk kongresi üyelerini dahil etmeye çalıştı oysaki söz konusu üyeler bu fitnenin karşısında gayet net bir tutum sergilediler.”

Seyyit Abdulmalik Bedreddin el-Husi, Sudan halkına seslenerek; Sudan hükumetinin askerlerini Yemen halkını öldürmek için sevk etmesine izin vermemelerini istedi.

Yemenli lider, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararına değinerek; “Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin ilkesini yok edip tüm bölgeyi İsrail ve ABD’ye teslim etmek istiyor.” dedi.

“Yemen Ensarullah hareketi her zaman Filistin halkının yanında duracaktır. Bu değişmeyen temel bir tutumdur.” diyen Ensarullah hareketi lideri konuşmasının sonunda; Ensarullah’ın, ABD’lilerin safında yer alanlar hariç İslami kardeşliği temenni eden herkes ile kardeş ve dost olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.