ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Hizbullahı Lideri Abdulmelik El Husi: Yemen’e Saldıran Arabistan Ve BAE, ABD Ve İsrailli Askerlerle İrtibat Halindeler

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik el-Husi, Yemen halkının Allah’a olan tevekkülü kendisini göstermiş ve düşman yenilgiye uğratılarak birçok savaşta başarı elde edilmiştir.

Husi; Arabistan ve BAE’nin Yemen’in bazı eyaletlerinde tekfirci grupları desteklemek için milyarlarca dolar harcadığını söyledi.

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri, Arabistan liderliğindeki işgalci koalisyonun mübarek ramazan ayında cinayetlerine devam etmesinin ilginç bir şey olmadığını, biz Ramazan ayında ve diğer aylarda Arabistan’ın hiçbir şeye hürmet göstermediğini gördük açıklamasında bulundu.

Husi; “Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinin Yemen’e düzenledikleri askeri saldırılardaki hedeflerinin Yemen’i işgal etmek olduğunu belirterek, onların hiç bir şekilde barışçıl bir hedefi yok” dedi.

Suudi Arabistan, BAE subaylarının, Yemen’in el-Meha bölgesinde ABD ve Siyonist İsrail subaylarıyla irtibatta olduklarını belirten Yemen Ensarullah Hareketi Lideri; “Amerika ve Siyonist rejim İsrail’in Yemen’e saldırma konusunda hemfikir olduklarını” söyledi.

Arabistan ve BAE’nin Filistin halkı aleyhinde de komplo kurduklarını belirten el-Husi, Siyonist İsrail rejimi Başbakanı Netanyahu’nun Yemen’e saldırmayı, Arabistan ve İsrail’in ortak çıkarlarının bir bölümü olarak gördüğünü söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.