HaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Hizbullahı lideri: Yemen’in işgaline karşı mücadelemiz sürecektir

Ensarullah halk hareketi lideri Abdulmalik el’Husi, Yemen halkının İslami değerlere bağlı olduğunu bildirdi.

Yemen Ensarullah lideri dün Halk kitlelerine hitaben yaptığı konuşmada, Yemen halkının, Suudi rejimi ve işbirlikçileri tarafından dayatılan bütün zulüm ve sıkıntılara rağmen, İslami değerlere bağlılığını koruduğunu söyledi.

Ensarullah lideri, bazı müslümanların sapması ve düşman safında yer almasını bugün İslam dünyasının en önemli sorunu olarak nitelerken, ‘Suudiler ve BAE’liklerinin Amerikalıların kuklası olduğunu belirterek; Muhammedi İslam’ın, Suudi İslam’ı, Amerika veya İsrail İslam’ı olmadığını ve gerçek İslam’ın zaten Amerika’nın gölgesinden gitmeye izin vermediğini’ söyledi.

Abdulmalik El’Husi, Yemen’de asıl savaşanın Amerika olduğunu Suudiler ve BAE’liklerinin ise bölgede ABD ve İsrail’e hizmetkarlık ettiğini belirterek, onların gerçekte bölgede müslümanlar aleyhindeki cinayetlerine ortak olduklarını söyledi.

El’Husi, İsviçre’de yapılan Yemen görüşmelerinin yenilgiye uğramasında BM’nin rolünün olduğunu belirterek, özgürlük yanlısı bütün herkesten Yemen’in işgalden kurtuluşu için mücadele etmelerini zira BM’nin de Batı’yla beraber (Yemen aleyhinde) hareket ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (32) içerik yüklenmiştir.