HaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Hizbullahı: Yemenlilerin kitabında yenilgi kelimesi yoktur

Ensarullah Hareketi siyasi büro şefi önemli açıklamalarda bulundu.

Son günlerde özellikle askeri alanda Ensarullah’ın güç kaybettiği ve ele geçirdiği bölgelerden geri çekilmek zorunda kaldığı yönünde yayılan haberlerin ardından, Ensarullah Hareketi tarafından bir açıklama geldi.

Ensarullah Hareketi Siyasi Büro Şefi Salih El-Somad yaptığı açıklamada gerçek savaşın henüz başlamadığını söyledi.
Somad: “Bizim hakkımızda basın-yayın organlarında gücümüzü ve ruhiyemizi kaybettiğimiz yönünde haberler çıkıyor. Bizler buradayız ve gerçek gücümüzü daha göstermedik” dedi.

İşgalci Suud rejiminin ve onların destekçisi Amerika ve müttefiklerinin desteğiyle zulüm ve tecavüzlerine devam ettiğini, onlardan destek alarak kendini güçlü göstermeye çalıştığını belirten Somad “Yemenlilerin kitabında yenilgi kelimesi yoktur. Bunun yanısıra zaferden başka seçeneğimiz de yoktur” dedi.

Yemen halkından haklarında çıkan söylentilere inanmamalarını isteyen Somad, savaş için bir strateji değişikliğine gidildiğini ve çok yakında bunun karşılığını alacaklarını söyledi.

İşgalci Suud rejimi ve destekçilerinin bunu çok yakında göreceklerini söyleyen Salih El-Somad: “Uyguladığımız stratejik değişiklikler ve taktiksel geri çekilimler anlamsız değil. Ey Yemen halkı! Medyada yer alan haberlere aldanmayın. Bizler buradayız. Gücümüzü ve ruhiyemizi koruyoruz. Yakında tüm gayret ve çabalarımızın sonuçlarını alacağımızı herkes görecek” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.