ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Meclis Başkanı, Suudiler’in saldırılarının durdurulmasını istedi

Yemen Meclis Başkanı ile BM Temsilci Yardımcısı bir araya geldi, görüşmede Rai, Suudiler’in Yemen’e saldırılarının son bulmasına vurgu yaptı.

Yemen Meclis Başkanı Yahya Rai ile BM’nin Yemen Özel Temsilcisi İsmail Veled Şeyh’in Temsilcisi Muin Şerim bugün bir araya geldi. Görüşmede Rai, Suudiler’in insan haklarına ilişkin çifte ve çelişkili politikalarını kınayarak, Suudiler’in Yemen’de halka ait her şeyi yok ettiklerini vurguladı.

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Başbakanı Abulaziz bin Hebtur da dün gece Şerim ile yaptığı görüşmede, uluslararası camiadan Yemen’e karşı cinayet ve saldırılarını durdurması için Suudi Arabistan’a baskı yapmasını istedi.

Bu görüşmelerde BM’nin Yemen Özel Temsilcisi Yardımcısı Şerim de Yemen krizinin siyasi çözümünün altını çizdi.

Bu arada, Yemen ordusu ve halk komiteleri Suudi rejiminin liderliğindeki Yemen’in Suudi koalisyonuna ait bir savaş uçağını vurduklarını bildirdiler.

Yemen el’mesire kanalının bu sabah verdiği habere göre, Yemen’de binlerce sivilin ölümü ve on binlercesinin yaralanmasına neden olan saldırganlara ait bir F15 modeli savaş uçağı Sana kenti hava sahasında hedef oldu.

Dün de Yemen ordusu ve halk güçleri, Saide kentinde düşmanlara ait bir savaş uçağını düşürdüler.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.