ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen ordu sözcüsü: Arabistan büyük bir yenilginin eşiğindedir

Yemen ordu sözcüsü, Yemen ordusunun Suudi güçlere karşı mücadelesinde bölgeyi tamamen kendi kontrollerinde bulundurduğu ve Suudi güçlerini gafil avladıklarını belirtti.

Yemen Ordu Sözcüsü Albay Şeref Lokman El Alem televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Arabistan’ın Yemen’e yönelik saldırılarının ani bir saldırı olduğunu ve Yemen ordusunun büyük ölçekli IŞİD sayılan bu ülkeye cevabının çok ağır olacağı sözünü verdi.

Yemenli yetkili, Mansur Hadi’nin, Yemen’in füze depolarının kapatılması konusunda Arabistan’la anlaşmasını kınayarak, Yemen ordusunun 2011 yılından beri komplolara hedef olduğunu ve Yemen ordusu ve kabiliyetlerini tamamen yok etme hedefinde olduklarını belirtti.

Yemen Ordu Sözcüsü Albay Şeref Lokman açıklamalarının devamında, tüm Yemenlileri, düşman karşısında birlik ve beraberliğe davet ederken, IŞID ve El Kaide terör örgütünün Arabistan istihbaratının bir aracı olduğunu ve söz konusu terör gruplarının Yemen’de kendilerine uygun bir hükümetin kurulması yönünde faaliyet göstermekte olduklarını kaydetti.

Yemenli yetkili 2012 ve 2013 yıllarında Yemen ordusu terör örgütü El Kaide’yi yenilgiye uğratmakta olduğunu, fakat Arabistan’ın saldırılarının IŞİD ve El Kaide’yi kurtardığını belirtti.

Söz konusu yetkili ayrıca, Arabistan’ın büyük bir yenilginin eşiğinde olduğunu belirterek, Arabistan ve Yemen halkı arasında hiçbir düşmanlığın söz konusu olmadığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 31 Temmuz 2021 (25) içerik yüklenmiştir.