HaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Ordu Sözcüsü: Birçok Sürpriz Saldırı Yolda

Yemen Ordusu Sözcüsü, birçok sürpriz saldırının yolda olduğu ve Suudilerin liderliğindeki koalisyonun bu saldırıları hesaplamadığı ile ilgili konuları aydınlattı.

Yemen Ordusu Sözcüsü Şeref Lokman şu açıklamalarda bulundu: ‘Hava savunma sistemlerinin savaş alanına girmesiyle birlikte, yakın bir zamanda savaşın kuralları değişecektir.

Ordu bugün, kara kuvvetlerinin yanında hava savunması ve deniz silahları alanında tam bir denge sağlayabilecek caydırıcı imkanlara sahiptir.

Önümüzdeki günlerde, aynı Suudilerin Necran bölgesindeki bir merkeze karşı düzenlenen saldırı ve yine Tornado ve F-15 savaş uçağının hedef alınması gibi Suudilerin liderliğindeki koalisyonun tahmin edemeyeceği birçok sürpriz askeri gelişmeler yaşanacaktır. Bu durum, Suudilerin liderliğindeki koalisyonun işgalinin üzerinden 1000 gün geçmesiyle birlikte, Yemen Ordusunun ve halk güçlerinin istikrar ve kararlılığını göstermektedir.

Suudilerin liderliğindeki koalisyon medya savaşı yürüterek, savaş alanındaki gelişmeler konusunda yerel ve uluslararası kamuoyunun düşüncelerini yanlış yönlendirmekte, asılsız ve hayal ürünü zaferlerden bahsetmektedir.’

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.