ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen ordusu: Saldırgan ülkelerin altyapıları bir sonraki hedefimiz

Yemen Hava Kuvvetleri Sözcüsü, ordu güçlerinin Ebu Dabi’deki uluslararası havalimanına yönelik saldırısı ardından yaptığı açıklamada, hava kuvvetlerinin bir sonraki hedefinin saldırgan ülkelerin altyapıları olduğunu belirtti.

Yemen ordusu Perşembe günü Semad 3 adlı yeni İHA’sı ile BAE’nin Ebu Dabi Havalimanını hedef aldı.

İRİB haber ajansının verdiği haberde, Abdullah Hasan El Caferi, Lübnan El Meyadin tv. kanalına yaptığı açıklamada, Ebu Dabi Uluslararası Havalimanına yönelik saldırının, Suudi güçlerinin Riyad’daki petrol rafineri ve Aden’deki Suudi ve BAE askeri yetkililerinin üslerine yönelik saldırıların, saldırgan güçlere yönelik kendine özel saldırılar olduğunu belirtti.

Abdullah Hasan Caferi açıklamasında, Ebu Dabi havalimanına yönelik İHA saldırısı konusunda ayrıca, Semad 3 İHA’sının, Suudi güçlerinin radarlarına yakalanmadan BAE hava üssünden geçerek başarılı bir şekilde operasyonu gerçekleştirdiğini belirtti.

Yemen ordusu salı günü de, BAE ve Suudi güçlerine, Yemen’e yönelik cinayetlerini sürdürmesi konusunda uyarıda bulunmuştu.

Yemen ordu sözcüsü Şeref Lokman da yaptığı açıklamada, BAE ve Suudi güçlerinin tüm bölgelerinin Yemen füze güçlerinin hedefinde olduğunu belirtmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.