İslami Davet

Yemen ordusu, Suudi güçlerinin mevziilerini ZİLZAL-2 füzesiyle hedef aldı

1 Ocak 2018 12:54

Yemen ordusu ve halk direniş güçleri Arabistan’ın güneyinde yer alan el-Cof eyaletine bağlı “el-Gayl” şehrinde Suudi rejimi güçlerinin bir toplanma merkezini Zilzal-2 füzesiyle hedef aldılar.

El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre bu füze saldırısında Suudi rejimi güçleri ve kiralık askerlerinden bir grup öldü veya yaralandı.

Yemen’in Maareb eyaletine bağlı Sevarih şehrinde de Yemenli keskin nişancılarca hedef alınan 5 Suudi askerin öldürüldüğü açıklandı.

Bir başka haberde ise Yemen deniz ve kıyı koruma birliklerinin saldırgan ülkelere ait uzaktan kumandalı bir botu keşfederek el koydukları bildirilmiştir.

Arabistan Mart 2015’te Amerika’nın yeşil ışık yakmasından sonra Yemen topraklarına saldırdı ve bu ülkeyi karadan, havadan ve denizden kuşatma altına aldı. Aslında Suud rejimi Amerika’nın başını çektiği uluslararası komploya dayanarak ve uluslararası camianın anlamlı sessizliğinden de yararlanmak sureti ile Yemen’de cinayetlerini bugüne kadar sürdürmüştür.

Yemenli güçler de Suudi rejiminin cinayet saldırılarına misillemede bulunarak Suudi rejimi güçlerinin askeri merkezlerini hedef almaktalar.

Yemen ordusu, Suudi güçlerinin mevziilerini ZİLZAL-2 füzesiyle hedef aldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık