İslami Davet

Yemen savaşında dengeler yakında değişecek

20 Mart 2017 21:43

Yemen silahlı güçler sözcüsü Şeref Lokman, bir kaç gün içinde Yemen ordusu ve halk komite güçlerinin yeni bir operasyon başlatacağını ve böylece savaşta tüm denklemlerin değişeceğini söyledi.

El’Meyadin kanalına göre, Lokman, Yemen’in Suudi rejiminin Riyad’daki Kral Salman hava üssüne balistik füze atmasına temasla, bu operasyon ”Berkan-2 adlı balistik füzenin sözkonusu üsse yönelik ilk kez kullanılmasıydı” dedi.

Yemenli askeri yetkili, balistik füzenin sözkonusu üsse isabet etmesinin aynı zamanda, Yemenlilerin silahlarını teslim etmesi gerektiğine dair açıklamada bulunan BM Yemen özel temsilcisi İsmail Velid Şeyh Ahmed’e bir mesaj olduğunu söyledi.

Tuğgeneral Şeref Lokman, Berkan-2 füzesinin Suudi Arabistan’ın her yerinde istenilen her hedefi vurma gücüne sahip olduğunu belirterek, Suudi rejiminin bunu dikkate alarak Yemen’e yönelik saldırılarını durdurmaları gerektiğini bildirdi.

Bilindiği gibi Amerika ve İngiltere’nin desteğinde mart 2015’den itibaren devam eden Suudi rejiminin Yemen’e yönelik saldırılarında bu zamana kadar 10 binin üzerinde insan hayatını kaybederken en az 38 bin insan da yaralandı. Ölü ve yaralıların çoğunluğunu kadın ve çocuklar oluşturuyor.

Yemen savaşında dengeler yakında değişecek Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık