HaberlerDünyaOrtadoğuYemen

Yemen Savunma Bakanı: Son zaferler düşmana diz çöktürdü

Yemen’de Ulusal Kurtuluş Hükümeti’nin savunma bakanı, operasyon alanlarındaki son zaferlerin, özellikle Marib’deki başarıların, düşmana diz çöktürdüğünü söyledi.

El’Mesire’den alıntı yapan İRNA ajansına göre, Tümgeneral Muhammed Nasır El’Atıfi,  dün yaptığı açıklamada, ”Özellikle Ma’rib’deki operasyon alanlarındaki son zaferler, düşmana diz çöktürdü, düşman halihazırda dağılmanın eşiğinde ve  kendi son aşamalarındadır” dedi.

Yemen savunma bakanı, ”saldırgan koalisyon ülkeleri  çeşitli askeri, ekonomik, siyasi ve propaganda alanlarında çok kötü şartlara düştüler.’ dedi. 

Yemen Savunma Bakanı, “Bugün saldırganlar Yemen’e karşı zorbalık, baskı ve saldırganlık için ağır bir bedel ödüyor” dedi.

Tümgeneral el-Atıfi, Yemen topraklarında hiçbir saldırganın veya işgalcinin kalmadığını ve kalmayacağını, Yemen halkının saldırganları kabul etmesinin imkansız olduğunu vurguladı; hatta emperyalizmin Yemen halkına yönelik  şirretliklerine rağmen onların asla başarılı olamayacağını’ söyledi.

Yemen savunma bakanı, ”dirençli ve kararlı  Yemen milleti, zorba saldırganlara karşı mutlaka galip gelecektir’ dedi. 

Daha önce, haber kaynakları, Yemen ordusu güçlerinin ve halk komitelerinin Ma’rib’in kuzeyindeki stratejik Vadi el-Nehle  bölgesinin kontrolünü ele geçirdiğini bildirdi./

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.