HaberlerOrtadoğuYemen

Yemen Sınırında 7 Suud Askeri Öldürüldü

Yemenli kaynaklarca verilen bilgilere göre; geçtiğimiz gün Yemen Ordusu tarafından sınır bölgelere yapılan operasyonlarda 7 Suudi asker öldürüldü.

Yemen-Arabistan güney sınırlarında gerginlik hala devam ediyor. Haber kaynaklarınca, bölgede yaşanan çatışmalarda ölen askerlerin sayısının arttığı belirtiliyor.

Saade kentinde bulunan bir askeri kaynak; Ensarullah’a bağlı Yemen güçleri; Arabistan’ın güneyindeki Cizan, Necran ve Asir kentlerine yönelik operasyonlarını artırdı öyle ki yapılan operasyonda 7 Suudi asker öldürüldü.

Bu kaynak tarafından yapılan açıklamaya göre; Yemen Ordusu birlikleri Cizan’ın Hamza bölgesinde bulunan Suudi askerleri toplanma merkezini havan topuyla hedef aldı ve yine Cizan’daki Suudi askerlere ait el-Mahil ordugâhına Katyuşa füzeleri fırlattı.

Ayrıca Yemen merkezli el-Mesire televizyonunun verdiği habere göre; Yemen Ordusu ve halk komiteleri tophane birliği Suudi askerlerin Cizan’ın Hamza bölgesinde bulunan toplanma merkezini hedef aldı. Yemen ordusu ve halk komiteleri Suudi askerlerin el-Mahil ordugâhındaki toplanma merkezine de Katyuşa füzeleri fırlattı.

Şuana kadar Arap koalisyonu veya Suud ordusu tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.