ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen, Suudi Koalisyonu Milislerinin Mağrib’deki Üssünü Hedef Aldı

Yemen ordusu füze birimleri ve Ensarullah dün bir kez daha Suudi Koalisyonuna bağlı milislerin Sana’nın kuzeydoğusunda bulunan Mağrib eyaletindeki mevzilerini hedef aldı.

Yemen haber kaynakları; Yemen kuvvetlerinin, dün Suudi koalisyonu milislerinin Mağrib eyaletindeki toplanma merkezi olan El-Mas askeri kampına Katyuşa füzeleri fırlattığını söyledi.

Yemen ordusu ve Ensarullah’a bağlı bir kaynak, Yemen ordusu füze birimlerinin ve Ensarullah’ın, milislerin Mağrib eyaletinde bulunan Vadi el-Zeyg’deki El-Tebab El-Sud üssünü hedef aldığını açıkladı.

Yemen ordusu füze birimleri ve Ensarullah, perşembe günü de Suudi Koalisyonuna bağlı milislerin Sana’nın doğusunda bulunan Farza Nohom bölgesindeki mevzilerine balistik bir füze fırlattı.

Yemen ordusu füze birimleri ve Ensarullah aynı zamanda Çarşamba günü de Suudi Koalisyonuna bağlı milislerin Sana eyaletinin doğusunda bulunan Farza Nohom bölgesindeki toplanma merkezlerini füze saldırısıyla hedef aldı.

Yemen ordusuna bağlı kaynaklar, Yemen kuvvetlerinin bu füzeyle Suudi Koalisyonuna bağlı milislerin komutanlarının ve yetkililerinin Farza Nohom’da bulunan Safar bölgesindeki toplantı merkezini hedef aldığını söyledi.

Yemen ordusu füze birimleri Salı günü de Barkan H2 balistik füzesini Riyad’daki El-Yemame Sarayına fırlatmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.