AsyaHaberler

Yemen’de 800 bin kişi evsiz barksız kaldı

Yemenli El-Husi Grubu Sözcüsü, Saade eyaletinde insani durumun facia boyutunu bile aştığına değinerek “Bu bölge halkı halen Yemen Ordusu ve Suudi Arabistan güçlerinin kuşatması altında” diye bildirdi.

El-Husi Grubu Sözcüsü Muhammed Abdüsselam El-Alem haber kanalı muhabiriyle konuşurken, Yemen’de devam etmekte olan çatışmalara değinerek “Halihazırda en az 800 bin kişi Saade’de evsiz-barksız kalmış ve savaş şartları altında yaşamını sürdürmeye çalışıyor” dedi.

Savaş bölgesinin arkasında evsiz barksız kalan bir grup mazlum insana henüz bomba ve füze yağmuru dışında hiçbir insani yardım ulaştırılmadığına da dikkat çeken Abdüs Selam bu konuda ayrıca “Yemen hükümeti, tıpkı İsrail’in Gazze Şeridi’nde Filistinlilere karşı yaptığı gibi, Saade bölgesini abluka altına almış durumunda ve bu bölgeye ilaç, yiyecek ve yakıt maddeleri ulaştırılmasını engelliyor. Yemen hükümeti bu bölgede kendince, topluca cezalandırma siyaseti uyguluyor” diye konuştu.

El-Husi Grubu Sözcüsü Abdüs Selam ayrıca kendilerine dayatılan bu savaşa Suudi Arabistan’ın da katılmasının sınır bölgesinde evsiz-barksız kalanların sayısını arttırdığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.