HaberlerOrtadoğuYemen

Yemen’de Megh kasırgası tehlikesi devam ediyor

Arap Yarımadası’nda son iki hafta içinde ortaya çıkan ikinci kasırga Megh’in Yemen’in Sokotra Adası’nın ardından ülkenin doğusundaki Şebva’da bazı bölgeleri etkisi altına almaya başladığı bildirildi.

Bölge sakinlerinden alınan bilgiye göre, Sokotra Adası’nın ardından ülkenin doğu kesiminde yer alan Şebva’da da bazı bölgeleri etkisi altına alan kasırga nedeniyle, bölgede şiddetli yağış ve yoğun bir bulut örtüsü gözlemleniyor.

Şebva’nın idari merkezi Atek kentinin farklı bölgelerinde şiddetli yağışların olacağı, Beycan, Aseylan, es-Said ve Merha ilçelerinde ise yoğun bir bulut örtüsünün görüldüğü ifade edildi.

Bu arada, Şebva il yönetimi, olası felaketler karşısında müdahale için yardım ekibi oluşturduğu ve sığınmacılara barınma imkanı sunulması konusunda devlet kurumlarının teyakkuzda olduğu belirtildi.

Yemen’i geçen hafta etkisi altına alan ve 2’si çocuk 8 kişinin ölümünün yanı sıra 44 bin kişinin yerinden olmasına neden olan Chapala kasırgasının ardından başlayan Megh kasırgası, Sokotra Adası’nda etkisini göstermeye başlamıştı. Hızı saatte 162 kilometreye varan Megh kasırgası nedeniyle şu ana kadar 3’ü çocuk toplam 13 kişi yaşamını yitirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.