ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen’de Sivilleri Öldüren Arap Koalisyonu Yine İran’ı Suçladı

Ensarullah Hareketi’nden bir yetkili, Bedr balistik füzeleriyle Suudi Arabistan’ın Necran bölgesindeki ekonomik noktaları hedeflediklerini açıkladı.

Suudi Arabistan’ın öncülüğünü yaptığı Arap Koalisyonu’nun sözcüsü Türki El Maliki, füze saldırısını doğruladı.

Hava savunma sisteminin 47 dakika aktif olduğunu belirten Sözcü Albay Türki El Maliki, Yemen’den Necran’a yönelik füze saldırısı yapıldığını söyledi.

Kaybın ve hasarın olmadığını belirten Sözcü El Maliki, Yemen’den fırlatılan füzelerin hava savunma sistemi tarafından Necran üzerinde imha edildiğini iddia etti.

Yemen’de sivilleri öldüren Arap Koalisyonu yine İran’ı suçladı

Yemen’de okul, Pazar yeri, çarşı, düğün gibi halkın yaşadığı yerleri bombalayan ve binlerce sivilin hayatını kaybetmesine sebep olan ayrıca Yemen’in alt yapısını da yerle bir eden Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonu yine füze saldırıyla ilgili İran’ı suçladı.

Koalisyonun sözcüsü Albay Türki El Maliki, Yemen’den yapılan füze saldırılarının İran’ın desteğinin devam ettiğini gösterdiğini söyledi.

Yemen’i yerle bir eden ve hiçbir hedef ayırt etmeksizin bizzat sivilleri hedef alan Arap Koalisyonu, Yemen’den Suudi Arabistan topraklarına yönelik yapılan savunma ve karşılık amaçlı füze saldırılarını BM kararlarına aykırı bulduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.