ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemen’den fırlatılan Zilzal-2 füzesi Suudi rejimi uşaklarının toplanma merkezini alt üst etti

Yemen güçlerinin Suudi rejimi güçlerinin saldırganlıklarına misillemede bulunarak Suudi rejimi uşaklarının mevziilerini Zilzal-2 füzesiyle yerle bir ettiler.

Yemen ordusu ve halk komiteleri İHA birliği dün sabah ülkenin Batı sahillerinde müdahaleci güçlere ait toplanma merkezlerini hedef aldı.

Bir askeri kaynak konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: Yemen ordusu ve halk komiteleri İHA birliğince yapılan operasyon müdahalecilerin toplanma merkezlerinin yerinin tam tespitinin ardından gerçekleştirildi ve operasyonda hedef tutturuldu. Öyle ki Yemen ordusu ve halk komiteleri füze birlikleri geçtiğimiz hafta Pazar günü akşam saatlerinde de bir adet 2m balistik füze ile Batı sahillerinde müdahalecilere ait toplanma merkezlerini hedef almıştı.

Öte yandan Yemen ordusu ve halk komiteleri dün Arabistan askerlerinin Taiz’in Makbe bölgesindeki toplanma merkezini “Zilzal 2” füzesiyle yerle bir etti.

Yemenli güçler daha önce de müdahaleci güçlerin Taiz’deki “el-Salu” cephesini hedef almış ve saldırıda çok sayıda Suud askeri hayatını kaybetmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.