AsyaHaberler

Yemenli generaller Abdullah Salih’e karşı ayaklandı

Yemen’in kuzeydoğu bölgesi askeri Komutanlarından ve 1. Zırhlı Ordusu komutanı General Ali Muhsin El-Ahmer her ne pahasına olusa da Yemen diktatörü Ali Abdullah Salih’i iktidardan indireceği sözünü verdi.

Yemen’in kuzeydoğu bölgesi askeri Komutanlarından General Ali Muhsin El-Ahmer “Bugün bu ülkeye hakim olan rejimi her ne pahasına olursa olsun devireceğim” dedi.

General Ali Muhsin El-Ahmer’in Sözcüsü Asger Zeyl bu konuda yaptığı açıklamada “32 yıl önce Ali Abdullah Salih’i iktidara getirmiş olan General El-Ahmer bugün Yemen halkının uyanış ve kıyamı adına Ali Abdullah Salih’ten iktidardan çekilmesini istiyor” şeklinde konuştu.

Aynı habere göre, Yemen 1. Zırhlı Ordu komutanı General El-Ahmer, mümkün olan her vesileyle Yemenli gençlerin kıyamına yardımcı olma sözü verirken, bu yolda her tür bedel ödemeye de hazır olduğunu söyledi.

General El-Ahmer geçen 21 Mart’ta Yemen halkına katılarak Abdullah Salih rejimine ağır darbe vurmuş oldu. Bu general ayrıca bir bildiri yayınlayarak “Yemen Ordusu’nun yeri inkılapçı halkının yanıdır” diye kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.