GenelHaberlerOrtadoğuYemen

Yemenli Kadınlar Suudi Arabistan’ı Protesto Etti

Yemenli yüzlerce kadın dün öğle saatlerinde başkent Sanaa’da geniş katılımlı bir protesto gösterisi düzenleyerek müdahaleci Suudi koalisyonun ve koalisyonun paralı askerlerinin işlediği cinayetleri protesto etti.

Ellerinde Yemen bayrağı olan göstericiler özgürlük ve bağımsızlık sloganları attılar ve el-Hudeyde’deki el-Tehita bölgesinde işgalciler tarafından 8 kadının kaçırılmasını protesto etti.

Yemenli kadınlar müdahaleciler ve işgalcilerle mücadelenin önemine dikkat çekerek, Yemenli kadınların kaçırılmasının Suudi koalisyonun caniliğinin ve her türlü ahlaki değerden yoksun olduğunun göstergesi olduğunu belirttiler.

Göstericiler sonuç bildirgesinde ise, Birleşmiş Milletler ve insan hakları ile ilgili taraflardan Suudi Arabistan’ın işlediği cinayetlerle ilgili araştırma yapmalarını istediler.

Yemenli kadınlar yine sonuç bildirgesinde, Yemen ordusu ve halk komitelerine teşekkür ederek Yemen halkının müdahalecilerle mücadele için seferber olmasını istediler.

Suudi Arabistan’ın 35 paralı askeri esir düştü

Yemenli bir askeri kaynak Yemen ordusu ve halk komitelerinin el-Hudeyde’nin güneyinde Suudi Arabistan’ın 35 paralı askerini esir aldığını duyurdu. Bu askeri kaynak ayrıca el-Hudeyde’deki el-Tehita bölgesinde 5 Suud askerinin öldüğünü bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.