ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yemenli Komutan: İHA, Düşman Hedeflerine Saldırı İçin Yeni Silahımızdır

Yemenli komutan Abid Bin Muhammed es Sur, Tesnim Haber Ajansı’na verdiği demeçte; BAE tarafından “Altın Zafer” operasyonunun başlaması üzerinden 25 gün geçerken, bu rejimin Hudeyde’ye karşı operasyonunu geçici olarak durdurma kararı aldığını duyurarak, BM’nin Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths’e Sana ile irtibat kurup, Yemen ordusu ve halk güçlerini Hudeyde’ye devretmeye ikna etme fırsatı verdiğini hatırlattı.

Düşman medyasının yalan söylediğine dikkat çeken Yemenli komutan, BAE’nin askeri operasyonu zaman kazanmak, yorgun ve ağır hasar almış güçlerini tahliye etmek için olduğunu, ayrıca saldırgan güçlerin yenilerek artık savaşı sürdürme gücüne sahip olmadıklarını gösteren bir itiraf niteliğinde olduğunu vurguladı.

Es Sur, mütecaviz Suud-BAE koalisyonunun stratejik öneme sahip Hudeyde limanını işgal etmeye yönelik tüm çabalarının Yemen ordusu ve halk güçlerinin çabaları ve kahramanlıkları sayesinde hezimete uğradığını kaydetti.

Yemenli komutan, ilerleyen saatlerde düşmanlar için sürpriz girişimlerinin daha da ağır ve şiddetli olacağını belirterek, Yemen halkına yaptıklarının intikamını onlardan alacaklarını kaydetti.

Bugün Ensarullah Lideri Abdul-Melik Bin Bedreddin el Husi’nin bulunduğu vadini yerine getireceklerini söyleyen Komutan el Sur, düşman Suud ve BAE’nin stratejik derinliğinin kendi menzillerinde olduğunu, artık hiçbir mesafenin kendileri için sorun olmadığını ve düşmanın bu silahlar ve gücünün etkisini göreceğini vurguladı.

Suudi Arabistan ve BAE’nin tüm askeri, ekonomik ve siyasi merkezlerinin silahlarının menziline girdiğine dikkat çeken Yemenli komutan es Sur, Suudi Arabistan’ın derinliğine kadar İHA’lar’ın ulaşarak, bu rejimin ekonomik firmalarına saldırmasının onların Batı Kıya’da Hudeyde’yi işgal etmek için yoğun şekilde yaptığı çıkarma operasyonuna karşı bir tepki olduğunu ifade ederek, bugünden itibaren tepkilerinin başka türden olacağının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Eylül 2022 (12) içerik yüklenmiştir.