FilistinHaberlerOrtadoğuYemen

Yemenlilerden Kudüs ve Filistin’e destek yürüyüşü

Yemen Yüksek Devrim Komitesi başkanı Muhammed Ali el’Husi, Filistinlilerden kendilerini Arap dünyasında yaşananlarla meşgul etmemelerini ve en önemli meselelerinin siyonist düşman olarak görmelerini istedi.

El’Husi, dün Sana’da düzenlenen Filistin ve Kudüs’e desteği içeren görkemli yürüyüşte, Filistinlilere hitaben, ”terör rejimi İsrail’in bu zamana kadar engel olamadığı cihat ve manevi hareketi devam ettirmelisiniz’ dedi.

El’Husi, Yemenlilerin 71 ülkeden oluşan düşman koalisyonuna karşı mücadele verdiğini belirterek, Amerika ve siyonist İsrail’in her türlü varlığına da karşı mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

Yemen halkının İslam dünyasının en önemli meselesi olarak Filistin meselesini bildiğini ve bundan dolayı Filistin meselesini asla geri planda tutmayacağını belirten el’Husi, ‘Zira, Kudüs müslümanların ilk kıblesidir ve Filistin meselesi de İslam dünyasının öncelikli meselesidir ve Yemen halkı da, bu meseleyi kendi öncelikli meselesi görüyor ve Filistin halkının yanındadır’ dedi.

Yemenli binlerce kişi dün ‘Kudüs, müslümanların, toprağı ve ilk kıblesidir’ başlıklı yürüyüşe katılarak Filistin halkına desteğini göstermiştir.

Göstericiler protesto yürüyüşünde, terör rejimi İsrail’in Filistin halkı ve İslam ümmetine yönelik cinayet ve işgalini kınayan sloganlar atarken, müslümanların bu cinayet karşısında görevlerini yerine getirmeleri çağrısında bulundular.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2022 (6) içerik yüklenmiştir.