FilistinHaberlerOrtadoğu

Yeni bir İntifada yakında başlayabilir

Filistin Parlamentosu Genel Sekreteri milletvekili Mahmud Er-Ramhi, Siyonist gaspçıların Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme girişimlerinin sorumsuz ve ahmakça bir davranış olduğunu söyledi.

Baskın girişiminin Siyonist işgal hükümetinin Kudüs kenti de dahil kutsal mekanları Yahudileştirme planının bir parçası olduğunu kaydeden Er-Ramhi, bu tür girişimlerin Siyonistlerin Mescid-i Aksâ’ya ve avlusuna tamamen el koyma niyetini ortaya koyduğunu ifade etti.

Milletvekili Mahmud Er-Ramhi bugün (28 Şubat Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Kudüs halkı ile 1948’de işgal edilen topraklarda ve Batı Yaka’da yaşayan Filistinlilerden Mescid-i Aksa’ya ulaşabilenlerin bu kutsal mescidi Siyonist gaspçılardan korumak için Mescid-i Aksa’ya gitmelerini istedi.

Arap ve İslam ülkelerinin resmi ve halk düzeyinde Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak üzere ayağa kalkması gerektiğini belirten Er-Ramhi, Siyonistlerin saldırıları karşısında Arap ülkelerinin sessiz kalması nedeniyle kutsal mekanların sürekli ihlallere maruz kaldığını bildirdi.

İşgal altındaki topraklarda yer alan kutsal mekanlara yönelik ihlallerin sürmesi halinde üçüncü bir intifâdanın başlayacağını söyleyen Er-Ramhi, Siyonistlerin sorumsuz ve ahmakça davranışlarının bölgeye daha çok istikrarsızlık getireceğini kaydetti.

Er-Ramhi, açıklamasının sonunda Siyonist saldırılar karşısında Mescid-i Aksâ’da nöbet tutarak bu kutsal mekanı koruyanları da selamladı ve direnişlerine övgüde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.