HaberlerİranOrtadoğu

Yeni Ortadoğu, İslami uyanış üzerine şekillenmektedir

İran İslami şura meclisi başkanı yeni Ortadoğu’nun İslami uyanış ve cihad nitelikli mücadele üzerine şekillendiğini belirtti.

İran İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani bugün Tahran’da düzenlenen 9. uluslar arası Mehdevilik doktrini toplantısındaki açıklamasında Yeni Ortadoğu’nun Amerika ile İslami cihadın yüz karası tekfirci kuklalarının silahları değil cihad nitelikli mücadele üzerine şekillendiğini belirtti.

Laricani, aşırıcı kukla teröristlerin Müslümanların iflası ve mutsuzluğuna neden olduğu ve hareketlerinin cahillikle gerçekleştiği oysa İslami cihadın dostluk ve insanlık ortamı oluşması yönünde geliştiğini belirtti.

İslami şura meclisi başkanı tekfirci terör girişimlerinin öfkeyle yapıldığı ve vahşice insanların ciğerini söküp yemeleriyle sonuçlandığı oysa İslami cihadın Amerika silahlarıyla Siyonist rejimin çıkarları için Müslümanlara zulüm eden cani teröristlerin yaptığından son derece farklı olduğunu belirtti.

İran yasama organı başkanı günümüzdeki cahilliğin yüce İslam peygamberi dönemindeki cahiliyet dönemindekinden çok daha karmaşık olduğuna değinerek çağımızdaki cahillerin ümitsizlik ve yasa kapılmış hüviyetsiz insanlardan ibaret olduğunu söyledi. Batıdaki insanların hedefsizlik ve hüviyetsizliğe de değinen Laricani, Irak’ın işgal edildiği dönemde yabancı askerlerin psikolojik kriz yaşandığına dair raporlar yayınladığı Afganistan’da ise olayın Amerikanın terörist olarak niteleyerek onları sindirmek üzere 10 yıl Afganistan’ı işgal altında tuttuğu gruplarla müzakere masasına oturacağı utanç verici boyutlar aldığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.