FilistinHaberlerOrtadoğu

Yeni savaşta daha iyi savaşacağız

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki Şehit İzzeddin el-Kassam Tugayları, önümüzdeki dönemde meydana gelebilecek olası bir savaşta Kassam Tugayları’nın Allah’ın izniyle daha donanımlı olacağını, dolayısıyla daha iyi çarpışacağını ve şu anda taktik ve donanımdan bahsetme durumunda olmadıklarını belirterek, Kassam’ın sürprizlerini uygulamaya koyarak gösterdiğini ifade etti.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde dün (27 Aralık Pazar) Furkan Savaşı’nın 1. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kassam Tugayları cihad ve direniş sancağını elinde bulundurmaya, Filistin halkını ve toprağını korumak için mevzide olmaya ve ön safta çarpışmaya devam ediyor. Furkan Savaşı’ndan bir yıl sonra Kassam Tugayları bulunduğu mevzide daha sağlam ve daha hazırlıklı duruyor. Cihad, direniş ve düşmanla çarpışma konusunda hiçbir zaman hazırlıklarına ara vermedi. Düşmanın hain olduğuna, her an ihanet edebileceğine, sözünde durmadığına dolayısıyla her an yeni bir savaşa girişebileceğine inanıyor. Onun için Kassam mücahitleri çıkabilecek ani gelişmelere her zaman hazırlıklıdır, tetiktedir ve mevzidedir.”

Gazze’ye karşı yapılan son savaşın bütün yönleriyle barbar ve vahşi bir savaş olduğunu söyleyen Ebu Ubeyde, sözlerini şöyle sürdürdü: “Düşman bizim askeri imkânlarımızı tamamıyla yok etmeyi düşünüyordu. Fakat bu hususta tam bir başarısızlık örneğini gösterdi. Düşmanın ateşkes ilan etmesinin üzerinden birkaç saat geçmeden savaşın tahrip ettiği gücümüzün çoğunu savaş esnasında yenilediğimizi duyurduk. Dolayısıyla bu savaş Allah’ın izniyle bizim savaş imkânlarımıza büyük bir zarar veremedi. Düşman bu savaşta askeri olarak tamamıyla başarısız kaldı. Yaptığı tek şey, toplu katliam ve yıkımdı.”

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.