FilistinHaberlerOrtadoğu

Yeni savaşta işgalci daha çok zayiat verecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde üçüncü bir tarafın aracılığıyla Siyonistlerle bir ateşkese varmadıklarını belirterek şöyle dedi: “Şu anda geçici bir ateşkes var. Direniş Gazze’deki grupların ittifakıyla geçici bir süre için ateşkes kararı almıştır. Burada uygulanan ateşkes düşmanla yapılan bir anlaşma sonucu değildir.”

El-Quds Televizyonuna dün (04 Ocak Pazartesi) yaptığı açıklamada Ebu Ubeyde şöyle dedi: “Gazze sınırındaki sükûnet direniş gruplarının ittifakla aldığı bir kararın sonucudur. Bu sükûnet direnişin işgal yönetimiyle vardığı bir anlaşma sonucu değildir. Direniş, düşmanla olan savaşı uygun gördüğü şekilde idare etme hakkına sahiptir. Filistin direnişi, Filistin halkının çıkarı doğrultusunda hareket eder.”

Mısır’ın Gazze sınırına örmeye başladığı çelik duvarın olası etkilerine de değinen Ebu Ubeyde, şimdiye kadar hiçbir Arap ülkesinin Gazze’ye silah sokulmasına açıkça destek vermediğini ve izin de vermediğini belirterek, değişik yollardan silah edinmenin kendilerinin hakkı olduğunu, silahlanmaya ve Gazze’ye silah sokmaya devam edeceklerini söyledi.

Kasam Tugayları’nın sahip olduğu silah ve imkânlara da değinen Ebu Ubeyde, “Elimizdeki silahlardan bahsetmeyiz. Biz, silahları düşmanla çatışırken göstermeyi adet edindik” dedi.

Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye yeniden saldırma ihtimalinin uzak olmadığını belirten Kassam sözcüsü, Siyonist işgal ordusunun sürekli savaş hazırlığı yaptığına dikkat çekerek, “Bunun açık delili, sürdürdüğü tatbikatlardır. Dolayısıyla savaş kültürü ile yaşayan işgal ordusu her an Gazze’ye, Batı Yaka’ya veya bir Arap ülkesine saldırabilir” şeklinde konuştu.

“Savaş olmasını istemeyiz” diyen Ebu Ubeyde açıklamasını şu cümlelerle bitirdi: “Ama olursa da var gücümüzle karşı koyarız. Tehditler bizi asla yıldıramaz. Yeni bir savaşta işgal ordusu önceki savaşlardan daha çok zayiat verecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.