HaberlerLübnanOrtadoğu

Yeni suikastlere karşı dikkatli olun

Lübnan milli haber ajansının Beyrut’tan bildirdiğine göre dün Cuma namazını kıldıran Allame Fazlullah, Amerika başkan yardımcısı Cheney’nin Rusya’yı soğuk savaş dönemindeki yöntemlere başvurmak ve İran ve Suriye’ye silah göndermekle dehşet yaratmakla suçladığını, oysa Amerika’nın bizzat milletler arasında dehşet politikasını izlediğini ve masum sivilleri gelişmiş savaş uçakları ile katlettiğini ve bu taktiğini özellikle Afganistan’da sürdürdüğünü, öyle ki bir insan hakları kurumunun açıkladığına göre 2006 – 2007 yılları arasında Amerikalıların bombardımanlarında ölen sivillerin sayısının üçe katlandığının anlaşıldığını, sadece geçen 7 ay içerisinde 540 sivilin hayatını kaybettiğini, bu ölümlerin yanı sıra Irak’ta ölen binlerce insan dikkate alındığında Amerika’yı milletlere karşı terör estirmekte birinci sıraya yerleştirmenin mümkün olduğunu kaydetti.
Allame Fazlullah ayrıca Amerika’nın, bölgenin en büyük silah deposu olan siyonist rejimin nükleer silahlarını geliştirmesine destek verdiğini ve bu rejimi en modern silahlarla donattığını ve onlara Lübnan’ı tehdit etme cesareti verdiğini vurguladı.
Lübnanlı alim işgalci rejimin Filistin milletine yönelik cinayetlerini hatırlatarak Amerika’nın tek yanlı desteğinin buna sebep olduğunu belirtti.
Konuşmasının bir başka bölümünde Allame Fazlullah Amerika’yı savaş yaratan ve barışı engelleyen ve stratejisi başta İslam dünyası olmak üzere dünya genelinde güvenlik gerilimi çıkarmak olan bir devlet şeklinde niteledi.
Lübnan güvenlik güçlerinin terörle mücadele konusunda Amerikalı özel timcilerce eğitildiği haberlerine de değinen Allame Fazlullah, biz Lübnan güvenlik güçlerinin terörle mücadele konusunda eğitilmesine karşı değiliz, ancak Lübnan’ın siyonist rejimin karadan havadan denizden gelen terör tehditlerine karşı koyacak güce ihtiyacı vardır, ifadesini kullandı.
Fazlullah BMT’nın İsrail’i bu tür saldırılarını engellemesine Amerika’nın karşı çıktığını ve güvenlik konseyi de İsrail’i kınayamadığını, çünkü Amerika İsrail’e yönelik her türlü kınama kararını veto ettiğini belirtti.
Beyrut Cuma namazı hatibi Allame Fazlullah daha sonra siyonist düşmanın kendini Lübnan topraklarında yeni terör saldırılarına hazırladığını ve bu kez sadece belli bir örgüt değil, Lübnan’ın milli güvenliği ve milletin direnişinin hedef alınacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.