FilistinHaberlerOrtadoğu

Yenilgi dönemi gelmemek üzere gitti

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Muşir el-Mısri, Furkan savaşının hak ve batılı birbirinden ayırt eden tarihi bir ayraç, Müslümanların izzet ve güç güneşinin karanlığı delip ortaya çıktığı bir dönüm noktası olduğunu belirterek, Hamas döneminde hezimetlerin bir daha dönmemek üzere gittiğini ifade etti. Hamas’ın Allah’ın izniyle bütün alanlarda büyük bir başarı kazandığını, cephede askerlerden önce lider ve komutanlarının öne atıldığını ve bu savaşta kanlarının mücahitlerin kanına karıştığını sözlerine ekledi.

Muşir el-Mısri bu açıklamaları, Hamas’ın Furkan savaşında şehit olanların anısına dün akşam Şucaiye bölgesinde düzenlediği etkinlikte yaptı.

Mısri şehit ailelerine seslenerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Devasa askeri varlığıyla Gazze üzerine çullanan işgal ordusunu rezil bir şeklide bölgeden çıkarmak için sizin mümin yavrularınız kahramanlık tabloları göstererek karşı koydu. İşgalci varlığın yaptığı saldırıyı Naziler İngiltere’ye bile yapmamıştı.”

Allah’ın inayetiyle savaşın sonunda düşman güçlerinin Gazze’den çıktığını Heniyye hükümetiyle Hamas’ın ise dimdik ayakta kaldığını söyleyen Mısri, “Ey şehit aileleri bu ne güzel bir şeref ne güzel bir onurdur. Sizler Gazze’deki Furkan savaşıyla tarihi yeniden yazdınız” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.