FilistinHaberlerOrtadoğu

Yerleşim birimi inşaatı hiç durmayacak

Siyonist işgal yönetimi başbakanı Benyamin Netanyahu, Kudüs etrafında Yahudiler için yapılan yerleşim birimlerinin inşaatının durdurulmasını isteyen Amerika’nın talebini reddederek, bu bölgelerin Yahudilere ait olduğunu ve Tel Aviv’den bir farkının bulunmadığını iddia etti.

Reuters haber ajansı dün verdiği haberde, Netanyahu’nun şu sözlerini aktardı: “Kudüs’teki politikamız hiç değişmeyecek. Bu sadece benim politikam değil. Bu 1967 yılından beri gelip geçmiş bütün Başbakanların da politikasıydı. Kudüs’te yerleşim birimlerinin inşaatını dondurma gibi bir politikamız olmayacak. Kudüs konu olunca neden teslim olayım ki?”

Associated Press haber ajansı da Netanyahu’nun yardımcılarına dayanarak verdiği haberde, şu ifadelere yer verdi: “Netanyahu Doğu Kudüs’te yerleşim birimlerinin durdurulmasını isteyen Obama’nın talebini reddetti. Bu adım, barış görüşmelerini dondurmaya doğru götürebilir. Netanyahu hükümeti, geçen hafta sonu Amerika Ortadoğu Özel Temsilcisi Mitchell bölgeye gelmeden önce Amerika idaresine bu konudaki görüşlerini aktarmıştı.”

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.