FilistinHaberlerOrtadoğu

Yerleşim merkezi inşaatları durdurulmayacak

Abbas’ın siyonist işgalcilerle masaya oturmasıyla başlatılan göstermelik “barış” görüşmelerinin Filistin davası açısından hiçbir gaye ve strateji içermediği, sadece siyonist katillerin imajlarını düzeltme ve onların Filistin toprakları üzerindeki yahudileştirme faaliyetlerinin önünü açma amacı taşıdığı zaman içinde daha da netlik kazanıyor.

İşgal devletinin Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, sözde barış görüşmelerinden Batı Yaka’daki yahudi yerleşim merkezlerinin inşaatını durdurma kararı çıkması halinde bu kararın uygulanmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Lieberman işgal devleti ordusu radyosunun kendisiyle yaptığı röportajda başkanlığını yaptığı aşırı siyonist “İsrail Evimiz” partisinin hükümette ve parlamentoda, yerleşim merkezleri inşaatının durdurulması kararını engellemeye yetecek bir güce sahip olduğunu ve bu gücü kullanarak böyle bir kararı kesinlikle önleyeceklerini söyledi.

Siyonist bakan konuşmasında Kudüs, mülteciler, yerleşim merkezleri ve İsrail devletinin yahudiliğinin itiraf edilmesi gibi hassas konularda bir yıllık süre içinde çözüme ulaşılmasının pek mümkün görünmediğini iddia etti.

İşgalci siyonistlerin bu gibi meselelerde kısa sürede çözüme ulaşılmasının mümkün olmadığını sıkça dile getirmelerinin amacı ise görüşmeleri geniş zamana yayarak bundan siyonist devletin diplomatik alanda kaybettiği imajı düzeltmek ve bu arada görüşmelerin gölgesinde yahudileştirme faaliyetlerini bütün hızıyla sürdürmek için zaman kazanmaktan başka bir şey değil.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (1) içerik yüklenmiştir.