FilistinHaberlerOrtadoğu

Yerleşimci Teröristlerden Filistinli Bir Genç Bayanı Kaçırma Girişimi

Kudüs’te yerleşimci siyonist teröristlerin dün gece (26 Aralık Cumartesi) İnas Es-Seyyuri isimli 23 yaşında bir Filistinli genç bayana saldırdıkları ve kaçırmaya kalkıştıkları haber verildi. Kaçırma girişiminde bulunan işgalci teröristlerin saldırı ve sataşmaları sebebiyle genç bayanın ensesinde yaralar oluştuğu ve psikolojik kriz geçirdiği o yüzden yerleşimci teröristlerin elinden kurtulduktan sonra tıbbi müşahede altına alındığı ifade edildi.

Saldırıya uğrayan bayanın kocası Samir Es-Seyyuri’nin olayla ilgili olarak bugün yaptığı basın açıklamasında verdiği bilgilere göre, eşi aracıyla işgal altındaki Kudüs’ün Şa’fat köyünün yakınında yer alan Ramut mıntıkasına ulaştığında birkaç maskeli yerleşimci aracını yoğun bir şekilde taşladı ve silahlarla ateş etti. Bunun üzerine İnas hanım arabasından inip yürüyerek kaçmak istedi. Bu kez yolunu kesen yerleşimcilerden biri ceketine yapışarak boğazını sıkmaya başladı. Fakat o da ceketini çıkararak kaçmayı başardı.

Samir Es-Seyyuri açıklamasında, yerleşimcilerin arabaya ciddi şekilde zarar verdiklerine, ceketinin cebinde kalan cep telefonunu gasp ettiklerini ve boğazını sıkıp kaçırmaya çalışırken ensesinde de yaralar açtıklarını söyledi. Eşinin aynı zamanda maruz kaldığı saldırı sebebiyle yaşadığı korkudan dolayı psikolojik bir kriz geçirdiğini o yüzden Kudüs’teki Hedasa El-İseviyye Hastanesi’nde tıbbi müşahede altına alındığını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (5) içerik yüklenmiştir.