FilistinHaberlerOrtadoğu

Yeşil Sancaklar Han Yunus kentinde dalgalandı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) 22. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde dün (12 Aralık Cumartesi) Han Yunus’ta yüzlerce motosikletli Hamas taraftarının katıldığı bir gösteri düzenledi.

Hareketin Han Yunus’taki bürosundan yapılan açıklamada, kentin beş ayrı bölgesinden; Emel Mahallesi’nde Emel Spor Kulübü önünden, Maan bölgesinde Maan Spor Kulübü önünden, Es-Satr El-Ğarbi ve Garara bölgesinde Üsame bin Zeyd Camii önünden, Beni Süheyla bölgesinde El-Atâ Spor Kulübü önünden, Abasan ve Huzaa bölgesinde Şehit İsmail Ebu Şenneb Camii önünden gruplar halinde hareket eden motosikletlilerin kentin tüm caddelerini dolaştıkları bildirildi.

Açıklamada ayrıca, motosikletli göstericilerin yeşil renkli Hamas sancakları ve Filistin bayrakları taşıdıkları belirtildi.

Hamas Hareketi Han Yunus Bürosu’ndan yapılan açıklamada, gösterinin büyük bir başarıyla gerçekleştirildiği ve gösterinin kent trafiğini aksatmaması ve katılımcıların güvenliği için polis, trafik ve ilk yardım ekipleriyle koordineli bir şekilde planlandığı belirtildi.

Yeşil renkli tevhid bayraklarıyla kent caddelerini dolaşan yüzlerce motosikletli Hamas taraftarı, geçtikleri bölgelerde vatandaşlar tarafından coşku ve sevgi gösteriyle karşılandı.

Motosikletli gösteriye katılanlar, Hamas’ın 22. kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen bu etkinliğe katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, yarın (14 Aralık Pazartesi) öğle saatlerinde düzenlenecek büyük kutlama törenine de mutlaka katılacaklarını belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.