AvrupaHaberler

Yunan halkından Gazze’ye 1 milyon 214 bin Euro yardım

Ülkede devam eden ekonomik krize rağmen Gazze halkının yaşadığı mağduriyetlere her dönem sessiz kalmayan Yunan halkı, Filistin’e bağış kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. 11 kurum tarafından televizyonlar aracılığıyla organize edilen kampanyada, 1 milyon 214 bin 213 Euro yardım toplandı. Kampanyaya ülkede organize ettikleri genel grevlerle dikkat çeken Yunanistan İşçi Sendikaları Federasyonu (GSEE) ve Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonu’nun (ADEDY) yanı sıra, Yunanistan Belediyeler Birliği, Atina Valiliği ve UNICEF gibi 11 farklı kamu ve sivil toplum kuruluşu destek verdi. Toplanan yardımlar, yarın Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’na teslim edilecek.

GSEE tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yunan halkının ve özellikle gençlerin gösterdiği yakın ilgi ve desteğin, beklentilerin üzerinde duygulandırıcı olduğuna dikkat çekildi. Gazze’de devam eden şartlar nedeniyle ve İsrail tarafından kabul edilemez ambargo sebebiyle toplanan yardımların bölgeye gidilerek dağıtılmasının ise mümkün olmadığı belirtildi.

Gazze halkına gönderilmek üzere yardım kampanyalarının devam edeceği kaydedilen açıklamada, Dışişleri Bakanlığı ile yapılan işbirliği sonrası toplanan bağışların Gazze halkına ulaşacağının garanti altına alındığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.